IV. Burunda Sanat Festivali Moda

"Burunda Sanat Festivali-Moda"
İstanbul'un Anadolu yakasında Kadıköy Moda'da her yıl eylül ayı sonunda düzenlenen bir sokak festivalidir. Amacı halkı sanatla buluşturmak, "uyuyan güzel" Moda'yı ücretsiz ve herkese açık sanat etkinlikleriyle canlandırmaktır.

 22-25 Eylül arasında gerçekleştirilecek 2011 festivalinin konsepti "Moda’nın Mimari ve Tarihi Mirası" .

“ Moda’nın Yüzü ” Fotoğraf Sergisi

22 Eylül-12 Ekim, Saint Joseph Lisesi’nde

Açılış kokteyli : 22 Eylül Perşembe 18.30

2009’da 100 Modalı, fotografik portre oyununa katılıp bize dünyalarının kapısını aralamayı kabul etti. Moda, basın ve reklam sektöründen üç fotoğrafçı - Adil Gültekin, Muhsin Akgün ve Uğur Ataç - projeye katıldı. Paris’e de taşınan sergiyi henüz görmemiş olanlar için tekrar sergileniyor !

Fotoğraflar dernek yararına (portre sahiplerinin izniyle) satışa sunulacaktır.

Sokak Şenliği

23 Eylül Cuma, Hacı Şükrü Sokak’ta saat 16.00 ile 21.00 arasında Sanatçılar, sanatseverler, Modalılar, orada oturanlar, oradan geçenler bu yıl Hacı Şükrü Sokak’ta buluşacak. Dans, müzik, tiyatro, resim… birçok sürpriz etkinlik planladı. Masalar kurulacak, birlikte yenecek, açık hava sergisi, konser ve interaktif sanat çalışmaları olacak. Çocuklar için özel atölyeler de var. Piknik sepetinizi kapıp gelin birlikte eğlenelim !

Yılların Fısıltıları Arasında

24 Eylül Cumartesi ve 25 Eylül Pazar günleri Moda sokaklarında

Gezip görecek, hayal edip gözünüzde canlandıracaksınız. İki gün boyunca Moda’nın zengin mimari mirasını, çoğu yokolma tehlikesi içinde bulunan tarihi binalarını keşfe çıkılacak. Harita yardımıyla yılların fısıltıları arasında dolaşılacak. Bir zamanlar Moda… Yıkılmış duvarların gerisinde çoğu terkedilmiş evlerde yaşanmışları öğreneceksiniz. Gezi sırasında birçok sanatçı konser, gösteri ve sürpriz performanslarıyla sizi bekliyor olacak.

Her türlü bilgi için This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. adresine yazabilirsiniz.

2 yorum

  • Hanife
    Hanife Perşembe, 15 Eylül 2011 13:55 Yorum Linki

    Tarihi evleri keşfetmek güzel olur.

  • b.kamil
    b.kamil Pazartesi, 12 Eylül 2011 14:10 Yorum Linki

    gitmek lazım

Yorum eklemek için giriş yapın