Fark Yaratacak Birey Aranıyor!

 Hayatımıza dair çabalarımız var. Farklı olmak için değil,  fark yaratmak için… Birbirine benzeyen kişiler  farklı olmak isterler ve  zamanla tek tip insana dönüşürler. Bu kaçınılmazdır.

İlk olarak  yaratıcı yönümüzü ele alalım. Dikkat ve konsantrasyon ile öz varlığımızın eşsiz olduğunu da kendimize hatırlatmak  gerek.  Doğuştan getirdiğimiz özel yeteneklerimizi keşfetmekle işe başlayabiliriz. Bu yüzden hayallerimize inanmalıyız, değişime inanmalıyız. İnanırsak hayatımızda fark yaratabiliriz. Sen sadece çocukluğunu hatırla, hayallerini önemse ve kendin ol!  Ne istiyorsan ona yönel.  Özgün ve özgür bireysen aynı zamanda fark yaratan bireysindir.  Eşsizsin,  bunu fark et!

Geçtiğimiz dönem Bumerang Deneyim Günleri kapsamında birbirinden eşsiz yirmi özgün web yazarı olarak, Fark Yaratma yolculuğunda BOD Sahnede Ali Poyrazoğlu ile buluştuk. Fark Yaratan Birey workshopu tam bize göre bir etkinlikti. Zaman, insanlar için çok önemli. İçimizde kalan ne varsa, bir yere sıkışmış kalmış düşüncelerin üzerine giderek açığa çıkarmamız gerek.  Hangi yaşta olursak olalım ne kadar erken fark edersek o kadar erken fark yaratabiliriz.  

Ali Poyrazoğlu’nun yaşam deneyim ve tecrübelerinden biriktirdiği  anahtarlarla workshopta  öne çıkan önemli başlıkları sizlere aktarıyorum.

Fikir karışık olanı şaşırtıcı bir sadeliğe dönüştürme sentezidir.  Değişime inananlar, bakışını değiştirecek.. Eskiden yazdıklarınıza bakın.  Sizde değişiyorsunuz, hayatta... Fark yaratarak geleceği de kontrol altına almış olacaksınız.

Konsantre önemli..

Hayal bilgiden daha önemli.

Herkesin en önemli yarışı kendi iledir. Kendinizle rekabet halinde olun. Fark yaratmak için. Kendine meydan Oku!

Yazmak aynı zamanda bestelemedir…

Geleceğini başkasının şekillendirmesine izin vermemek için fark yarat!

Farklılık yaratmadan başarıya ulaşmak gittikçe olanaksızlaştırmaktır. Tavır koyamayan adam yarının standartlarını şekillendiremez.

Yol haritası olacak. Hedefin adını yazacaksınız.

Yazı yazarken sorunun var olduğunu bileceksiniz. Hataların üniversitelerinden mezun olmak. Hatalardan ders çıkar.

Kendine, şirketine, ürününe inananacaksın. Uzman olacaksın. Kendini Ada!

Usta satıcı, vizyon, sebat eşittir doğru satış vizyonu. Kendi markanızı yaratın..

Arzu, beyin takımı, kendini adayacaksın.

Bazı yazarları kendine arkadaş göreceksin. Takım arkadaşı olmalı..oku, araştır, tanı, idolunu belirle...

 

Yorum eklemek için giriş yapın