Yoga ve Pilates Eğitim Merkezinden Kampanya!

Mana Mina Yoga ve Pilates Eğitim Merkezinden Kampanya!

Mana Mina Yoga Maltepe'de seçkin davetlilerin katılımıyla görkemli bir açılış gerçekleştirdi.. Yaz Döneminde indirimli paket programları yanı sıra, etkinlik, organizasyon için uygun olan mekanlarında numeroloji, reiki, refleksoloji ve bir çok workshop sizleri bekliyor.

YOGA-MAT PİLATES

AYLIK:200 TL.  yerine  140 TL.

ALETLİ  PİLATES

12 lik paket: 840 TL.

Pilates nedir?

Pilates, en iyi postüre sahip olabilmemiz için bize, ayaklarımızdan başımıza kadar kaslar, eklemler ve omurga üzerinde tam bir bütünlük ve farkındalık kazandırır. Biz tüm vücudu tek bir kas gibi düşünürüz böylelikle her hareketimiz, bedendeki her kas üzerinde etkinlik sağlar. Yaptığımız dengeli direnç egzersizleri sayesinde kas kitlemizin ve eklem sağlığımızın artışını, en az efor ile doğru duruş yeteneğimizin gelişimini ve bütün bunlara bağlı olarak yağ yakımının artışını sağlıyoruz.

Uygarlaşma Fiziksel Sağliğa Zarar Veriyor.

 1. Fiziksel sağlığın ilk gerekliliği mutluluktur. Bizim fiziksel sağlık yorumlamamız ; başarılı ve yetenekli sağlam bir zihin ile düzenli olarak gelişimi sürdürülen bir vücut , çok ve çeşitli günlük hedeflerin doğal zevk ve memnuniyetle tatmin edici bir şekilde yerine getirilmesidir.

 2. Hayatın tüm adımlarında , kabiliyetlerimizin kapsamında en yüksek başarıları elde etmek için ; sürekli olarak güç kazanmalı , sağlıklı vücutlar elde etmeli  ve yeteneklerimizin en üst limitlerine ulaşan zihinsel gelişimi sağlamalıyız.

 3. Fiziksel sağlık , dileyerek ya da parayla satın alarak elde edilemez. Diğer yandan , modern uygarlaşmayla ilişkili olarak oluşan zararlı durumların başarılı bir şekilde önlenmesiyle sonuçlanan eşsiz metotları ortaya çıkaran ‘Kontroloji’nin mucidi tarafından ortaya çıkarılmıştır ki ; günlük egzersizlerin uygulanmasıyla fiziksel sağlık kazanılabilir.

 

Pilatesin Faydaları nelerdir?

 1. Esnekliğimizi geliştirir, eklemlerimizin tam açıda çalışmasını sağlar.

 2. Dayanıklılığı ve kuvveti arttırır.

 3. Hareket sırasında tam ve derin nefes almayı öğretir.

 4. Core stabilizasyonunu ( merkeze bağlanma) geliştirir.

 5. Uzun, ince kas yapısı ve dengeli vücut oluşturur.

 6. Postürü düzeltir.

 7. Kan dolaşımını arttırma, kan basıncını düşürmenin yanında nörolojik bozukluklara, osteoporoza, artrite, bel ağrısı ve sakatlıklarına da iyi geldiği görülmüştür.

 Pilates’in Klavuz İlkeleri

 1. NEFES

 2. KONSANTRASYON

 3. KONTROL

 4. MERKEZLEME

 5. KESİNLİK

 6. DENGELİ KAS GELİŞİMİ

 7. HAREKETTE AKICILIK

 8. TÜM VÜCUDUN HAREKETLİLİĞİ

 9. ESNEME

 Yoga

YOGA İLE GERÇEK MUTLULUĞU YAKALAYIN.

* Yoga, zihin faaliyetlerini kontrol altına alarak; kişisel benliği, evrensel benlikle birleştirme yöntemidir.

* Hayatın bütünlük felsefesini anlamak ve bu anlayış ile yaşam tarzını değiştirmek; sağlıklı ve dinamik bir vücuda sahip olmak; ihtiras, arzular, doyumsuzluk, korku, kıskançlık, kızgınlık, nefret ve bencillik gibi zihinsel duygularımızı kontrol altına alabilmek; içimizdeki doğal huzurun muhafazası, fiziksel, zihinsel ve ruhsal yapımız arasındaki dengeyi kaybetmeden yaşamak için yapılan çalışmanın adı ''YOGA'' dır.

DOĞRU NEFES ALIYOR MUYUZ?

Nefes Kontrolü = Pranayama

Pranayama uygulamasının amacı, pranayı bedene eşit oranda dağıtmaktır. Asana egzersizinden sonra açılmış olan vücut, pranayı almaya hazırdır. Enerjinin serbestçe akmasını önleyen olası engeller, asana(fiziksel hareketler) ve pranamaya alıştırması sayesinde ortadan kaldırılır.

Nefes kontrolü öğrenildiğinde; enerji kanalları açılır, zihin kontrolü sağlanır, güç kazandırır, vücudu toksinlerden arındırır, hücreleri yeniler.

MEDİTASYON

* Meditasyon; uyku ile uyanıklılık arasında zihinsel bir faaliyettir.

* Bir zihin arındırma çalışmasıdır.

* Meditasyon yaptıkça sakinleşiriz ve nefesimiz düzelir; solunumumuz yavaşladığı için   daha az oksijene ihtiyaç duyarız ve dolayısıyla kalbi daha az yorarız.

* Meditasyon sayesinde yaşlanmanın etkilerini daha az hissederiz.

* Bağışıklık sistemimiz güçlenir.

* Düzenli meditasyon yapanların uyku kaliteleri artar, stres ve beden ağrılarında kayda değer azalmalar tesbit edilir.

* Meditasyon yapan toplumlarda suç oranı düşüktür.

* İçimizdeki sevgi büyür ve etrafımızdaki tüm canlılara dokunur.

POWER YOGA

Power Yoga'nın  bedenen ve ruhen  olağanüstü sonuçları vardır. Tüm vücudu tam anlamıyla çalıştırır, kilo kaybını ve vücudun sıkılaşmasını sağlar. Pozitiviteyi arttırır ve stres seviyenizi düşürür. Zihinsel ve bedenen faydaların yanında uzun süreli etkileri inanılmazdır. Haftada 3 kez Power yoga yapan bir kişi kolay kolay yorulmaz veya hasta olmaz. Daha sağlıklı, hafif ve enerji dolu hisseder, her güne taze ve pozitif başlar. Power Yoga herkes içindir fakat fiziksel ve zihinsel konsantrasyon gerektirir.

ÇOCUK YOGASI

Yoga, çocukların tüm hayatları boyunca iyi değer ve davranışlara sahip olabilmeleri için kullanabilecekleri araçlar sunar. Çocukların fiziksel, zihinsel, sosyal ve ruhsal açıdan sağlıklı ve dengeli olmalarını sağlar. Çocuklar, anatomi ve fizyolojiyi kendi üzerlerinde deneyimleyerek öğrenirler. Yoga, enerjilerini doğru yöne kanalize etmelerini sağlar.

 Yoga hareketleri ile dikkat, denge ve esneklik artar. Çalışmalarla güçlenen beden, sağlıklı bir duruşa ve hareket bilincine ulaşır. Yoga dersleri tamamen güvenli ve rekabetsiz ortamda verilir.Arkadaşları ile paylaşmayı, arkadaşlarıyla aralarında benzerlikler ve farklılıklar olabileceğini anlarlar.Olumlu bir benlik kavramı edinen çocuk, kendini daha rahat ifade eder, farklılıklara anlayış ve saygı duymayı öğrenir. Böylece yoga, çocukların çevrelerine karşı daha duyarlı ve barışçıl bireyler olmalarını sağlar, iletişim becerilerini ve problem çözme yeteneklerini geliştirir. Yogada en önemli nokta, çocukların kendilerini tanıyıp oldukları gibi kabul etme, başkalarıyla kıyaslamama, kendileriyle barışık olup iç huzuru ve mutluluğu yakalayabilmelerini sağlamaktır. Konsantrasyon, odaklanma ve dikkat konusunda gelişen çocuğun, öğrenme becerileri de gelişir. Yoga, çocuğun hayal gücünü ve yaratıcılığını geliştirirken, kendine güven duymasını ve kendini ifade etmesini sağlar.

 

Workshops

Haftasonu workshopları bizim psikolojik, zihinsel ve fiziksel sorunlara özgün yaklaşımımızdır. Patanjali Yogası sayesinde şeker hastalığı, migren, depresyon, obesite, veya guzellik problemleri gibi birçok sorunu hedef almak mümkün. Bu alanlarda sorunları olanlar için her haftasonu açılacak workshoplar sizi hem bilgilendirme hemde bu sorunların önlenmesi ve çözülmesiyle ilgili katkıda bulunma alanında yönlendirecek

 yogamana.net

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Mana Yoga Pilates Eğitim Merkezi. Atatürk Cad. Feyzullah Mah. Bostan Sok. No: 2 MALTEPE

Kayıt yaptırılması için aranacak telefon numaraları;

Nilay Mumcu 0532 4537946
Nüket Mumcu Erol 0532 1742045

Yorum eklemek için giriş yapın