Beğeni

NE KADAR VE NASIL KONTROLÜNDEYİZ?

Beğeninin göreceliliğini sorgulamak için davetlisiniz!

Beğeninin teknik, anlamsal (semantik), psikolojik, ekonomik ve politik yönleri üzerine konuşma serisi

 

Yaratıcının ve izleyicinin beğenilerine yönelik bakış açılarını, nedensellikler ile çok boyutlu araştırıyor. Beğeni konusunu, her oturumda farklı bir yönüne odaklanarak sanat tarihinden ve günümüzden örnekler ile inceleyerek aktarıyor. Beğeninin göreceliliğini birlikte sorgulamak için davetlisini!

Beğeninin Teknik Yönü: Eğitim ve formasyonumuz, ekipmanımız, genetik yapımız, fiziksel kapasitemiz ve tüm bunların niteliği/niceliği beğenimizi nasıl etkileyebilir? Teknolojik gelişmeler ve paradigma değişimleri ile beğenilerimiz de evrim geçirir mi? Takdir ve beğeni arasındaki ilişki nedir?

Beğeninin Semantik ve Psikolojik Yönü: Evrensel arketipler, sembol ve anlam arayışımız, kişilik özelliklerimiz ve ruh halimiz beğenimizi nasıl etkileyebilir? Deneyimlerimiz, anılarımız ve dünyaya bakış açımızdaki değişimler ile beğenilerimiz de evrim geçirir mi? Sevgi ve beğeni arasındaki ilişki nedir?

Beğeninin Ekonomik ve Politik Yönü: Ülkelerin bir çağdaki dinamikleri, toplumsal seçimler ve zamanın ruhu, sosyallik ve uyum, maddi yeterlilik ve doyum beğenimizi nasıl etkileyebilir? Farklı zümrelere ve durumlara zorunlu/gönüllü uyum sağlayınca beğenilerimiz de evrim geçirir mi? Değer ve beğeni arasındaki ilişki nedir?

Katılımcı Sayısı: 15 kişi

Etkinlik Zamanı:

22 Nisan 2018 Pazar – 16.00

20 Mayıs 2018 Pazar – 16.00

23 Haziran 2018 Cumartesi – 16.00

Etkinlik Yeri: halka sanat/ galeri: Caferağa Mh. Bademaltı Sk. No:24 Kadıköy 34710 Istanbul

Etkinlik Süresi: 1 saat (45 dakika konuşma, 15 dakika söyleşi)

*Etkinlik ücretsizdir. Katılım için e-mail veya telefon ile kayıt yaptırabilirsiniz:

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. // 0541 733 42 83

Yorum eklemek için giriş yapın