Altın Kart ile Fark Yaratan Proje Hayat Kurtarıyor!

İstanbul Maltepe Belediyesi, “ Altın Kart” Projesi  ile  halk arasında “Hayat Kurtaran Proje” olarak adlandırılmasından anlaşılacağı gibi sağlık alanında yaptığı hizmetlerle  büyük ilgi gördü. 

Yaşlıları ve engelliyi yalnız bırakmayan, Altın İlçe Kart ile tıbbi danışmanlık, psikolojik destek, evde muayene ve acil ambulans hizmetleri  ücretsiz yapılmaktadır. Yalnız yaşayan 65 yaş üstü vatandaşlara sunulan acil ulaşım butonu ile sorunla karşılaştıklarında Maltepe Belediyesi  ilgili birimden yardım alabiliyorlar.

 Bu anlamda fark yaratan hizmetler,  kentler arası etkileşim ile dahada çoğaltılmalıdır. Belediyelerin kendi oluşturduğu finansal  kaynaklarla ihtiyaca yönelik en uygun koşulun  yaratılması, yapılan çalışmaların  geri bildirimi açısından oldukça önemlidir.

Yerel Yönetimler,  halkına en yakın mesafede,  hizmete yönelik  gereksinimleri belirler ve  faaliyetleriyle hayata  geçirir.  Ortak nitelikte kentlinin  daha iyi yaşam sürüdürebilinirliğine  inanan ve bunun için çalışan her belediye elbette teşvik edici ve umut vericidir...  Sürekli değişen toplumda halk yararına örnek teşkil edebilmek,  öncü  olabilmek sosyal belediyeciğin en belirgin özelliğidir... Kent yaşamında insan odaklı her başarılı proje  fark yaratır. Sosyal Sorumluluk adına  proje üreten Belediye Başkanları , faydalı olabilmek için riskleri öncesinden tespit ederek sorunları yerinde incelemelidir.  Temas edilen her durum,  kendi içinde önemli ve değerlidir. Destek bekleyenlerle  iletişim,  iyi bir yol göstericidir. Öncelikli ve ihtiyaç odaklı bir çalışma periyoduyla hizmetin amacına ulaştırılmaması mümkün değildir.

Yorum eklemek için giriş yapın