25. Beden, Zihin ve Ruh Sağlığı Festivali Başlıyor!

Türkiye’de doğal ve sağlıklı yaşam konusunda toplumsal bilincin oluşması ve tüketici alışkanlıklarının yerleşmesine öncülük eden NATUREL Beden, Zihin ve Ruh Sağlığı Festivali, 15-18 Kasım, Perşembe-Pazar günleri Harbiye Askeri Müze Kültür Sitesi’nde yirmibeşinci kez gerçekleştiriliyor. Festivalin radyo sponsoru olan Radyo Voyage, dört gün boyunca festivalde özel müzikleri ile yer alıyor.

 NATUREL Festivali’nde bu yıl, Türkiye’nin yanısıra Almanya, Hindistan, Hollanda, İngiltere ve Kanada’dan konuşmacılar yoğun bir bilgi paylaşımı gerçekleştiriyor. Festivalde doğal yaşamın gündelik hayata yansımaları olan çeşitli hizmet ve ürünler tanıtılıyor ve dört gün boyunca, konferanslar, müzik ve dans performansları, albüm ve kitap imza günleri gibi doksanı aşkın farklı aktivite yer alıyor.

Festivalin açılışını, Buğday Derneği BaşkanıGüneşin Aydemir“Kadınların Dünyamızı Dönüştürmedeki Gücü ve Sorumluluğu” başlıklı konuşması ile yapıyor. Gülüm Pekcan Şimşir’in bu yıl ilk kez Ankara’da sahneye koyduğu “Şemsiyenin Altındaki Gerçek” gösterisi ve  “ Benler ve Deri Kanseri ile İlgili Doğru Bildiğimiz Yanlışlar” semineri Uzm. Dr. Fügen Erdoğan Çekin tarafından 15 Kasım, Perşembe günü sunuluyor.

16 Kasım, Cuma günü, Doç Dr Nezih Hekim “Uzun Yaşamak” başlıklı konuşmasında insanları uzun ve sağlıklı yaşatmada etkili olduğuna inanılan çok sayıda etmeni, bu konuda tıbbın yaklaşımını ve yapılan çok ciddi bilimsel araştırmalardan elde edilen şaşırtıcı sonuçları anlatıyor.  Dr Gönül Ateşsaçan “Obezite konusunda Grup Hipnozu” yapıyor.  

Düşünce gücü ile beden ve bağışıklık sistemimizin ilişkisine yepyeni bir kanıt olan “Psiko-Nöro-Immunoloji” konusunu Prof Dr Kemal Nuri Özerkan 17 Kasım, Cumartesi günü anlatıyor. Uzm Dr Mehmet Yavuz“Beyin Yorgunluğu”, Cana Kılıçcı herkesin ustalaşabileceği bir sanat olan “Çiçek Aranjmanı”  sunumu ile festivalde yer alıyor. Ayrıca, Radyo Voyage Genel Yayın YönetmeniNeslihan Behmuaras “Müzikle Hayatın Keşfi” etkinliğini gerçekleştiriyor. 

18 Kasım, Pazar günü Op Dr Levent Ersan“Farklı Frekans ve Boyutları Algılama (3.Göz) üzerine Yeni Bilimsel Yaklaşımlar, Dr. Ali Şehabettinoğlu“Bel ve Boyun Fıtıklarında Elle Tedavi (Manipulasyon): Nasıl, Ne Zaman?”  Dr Ender Saraç “Bedensel ve Ruhsal Detoks” konularını anlatıyor. Festivalde ilk kez yer alan “Bütünsel bir Yaklaşım olarak Jonglörlük” konusunu Serdar Güven sunuyor.  

Festival Programının ayrıntıları için tıklayınız: 
 

NATUREL 2012 Festivali, hergün 11.00-20.00 arası ziyarete açıktır. 20 TL’lik günlük giriş ücretine, gün içerisindeki tüm seminerler, etkinlikler ve atölye çalışmalarının çoğu dahildir. Biletler girişte alınabilir. Bu yıl davetiyeli girişler yalnız 15 ve 16 Kasım’da, yani festivalin ilk iki günü için geçerlidir.

Yararlı ve keyifli, yeni bir festivalde buluşmayı diliyoruz.

Organizasyon:

FESTİVA A.Ş.

Prof Dr Bülent Tarcan Cad

Vefa Apt, No.6, Kat 6, D:17

Gayrettepe 34394 İSTANBUL

Tel     0212 275 6600 (PBX)

Fax    0212 275 5200

Email  This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

URL    www.festivaistanbul.com  - www.webnaturel.com

Yorum eklemek için giriş yapın