Cam Adam Zekeriya Ünal Öğrencilerle Buluşuyor!

 “Birlikte Yaşamanın Engeli Yok” Kaynaş ve Paylaş projesi kapsamında ilkokul öğrencileriyle buluşuyor.

Adana’da yaşayan Cam Adam olarak bilinen Zekeriya Ünal 29 yaşında bir aktivist. Kendisine göre diğer insanlardan farkı yok; çünkü her bireyin engeli var. Aynı şeyleri düşünebilir, tartışabilir, sohbet edebilir hatta birlikte gülebiliriz diyor. George Carlin’in bir yazısını paylaşmak istiyorum: Çocukları okutmak önemli değildir. Okumayı öğrenmek isteyen çocuk okumayı öğrenir. Öğretilmesi asıl önemli olan şey, çocukların okuduklarını sorgulamasıdır. Yapabiliyorsanız ki yapmalısınız çocuklara her şeyi sorgulamaları gerektiğini öğretiniz. Evet Zekeriya Ünal’da böyle biri... Kendisini bilen, geliştiren ve yaşamı sorgulayan, her şekilde kendine güvenmesini ve mutlu olmasını bilen çağdaş bir insan. En büyük destekçisi annesi eminimki oğluyla gurur duyuyordur.  Zekeriya Ünal radyo programcılığından, Kent Konseyi Bilgi İşlem sorumluğundan, sosyal medyadan sonra şimdide Adana Artı Özel Eğitim Gönüllüleri Derneği  ile birlikte “Kaynaş ve Paylaş”  başlıklı, toplumda farkındalığı arttırılmasına yönelik bir projede yer alıyor. Şimdilik Adana İl Milli Eğitim Bakanlığınca seçilen 8 pilot okulda ilköğretim öğrencileriyle bir araya geliyor.

Ünal, bu proje ile amaçlarının toplumsal önyargının oluşturduğu mesafeleri daraltarak en aza indirgemek olduğunu, nerede olursa olsun karşılaştıkları engellilerdenkaçınmadan, korkmadan sohbet etmeleri için iletişim kurulmasını birebir yaşadıklarından yola çıkarakanlatıyor.

Ünal, ziyaret ettiği Turan Cemal Beriker İlkokulu üçüncü sınıf öğrencileriyle tanışma merasiminden sonra öğrencilerin meraklı sorularını cevapladı.

Haber- Şebnem Şimşek

Yorum eklemek için giriş yapın