Soru Astrolojisi

Horary  (Soru Astrolojisi) Analizi

Astrolojinin temeli gökyüzünde ne varsa yeryüzünde de o vardır ilkesidir. Bu ilkeden yola çıkılarak Horary astrolojisi üretilmiştir. Herhangi bir zamanda aklınızı kurcalayan bir soru(n)un cevabı o an gökyüzünde gizlidir. İşte o soru aklınızı kurcaladığı zamanki saate göre çıkarılan gökyüzü horoskopu yorumlanarak sorunun cevabı  bulunur.

Horary Haritası İle Yanıtlanan Sorular

Gökyüzü Haritası sorunun akla ilk geldiği zaman ve yer için hazırlanır. İşte Horary Astroloji haritası ile yanıtlanan sorulardan bazı örnekler ; “Ne zaman evleneceğim ?”

“ Ev sahibi olacak mıyım ?”

“Çocuğum üniversiteye girecek mi ?”

“Kocam beni terk edecek mi ?”

“Hastalıktan kurtulacak mıyım ?”

“Kaybolan yeğenim bulunacak mı ?”

“Yeni bir işe girecek miyim ?”

“Başlattığım yatırım başarı kazanacak mı ?”

“Kızım, sevdiği erkek ile evlenecek mi ?”

“Çocuğum olacak mı ?”

“Yolculuk için olumlu bir zaman mı ?”

“Hisse senetlerim pirim yapacak mı ?”

“Aşık olduğum insan beni seviyor mu ?”

“Sevdiğime ne zaman kavuşacağım ?”

Bir sorunun cevabını öğrenmek için sorunun aklınıza geldiği zamanı bir kenara not etmeniz gerekmektedir.                                          

Astroloji Bölümleri

Haritanın çizimi ve yorumlanması amacı doğrultusunda astroloji konusu içerisinde çeşitli bölümler bulunmaktadır.

Doğum Astrolojisi
Astrolojinin bu kolu bireylerin hayatları ile ilgilidir ve doğum anı veya kişinin hayatındaki önemli olaylardan birinin baz alındığı horoskop kullanılmaktadır. Bu horoskop içerisinde bireyin kişiliği, sağlığı ve temel potansiyeli bulunmaktadır. Astrolojinin bu yöntemi çok popülerdir ve doğum astrolojisinde iki temel yaklaşım bulunmaktadır. Bu yaklaşımlardan biri evlilik, kariyer ve çocuk gibi belirgin olayların tahmin edilmesi üzerinde durmaktadır. Ama pek çok modern astrolog bu yaklaşımı dikkate almamaktadır, bunun yerine tamamen psikolojik olan bir yaklaşımın izinden gitmektedirler. Bu psikolojik yaklaşım da bireyin kişiliğinin ve psikolojik potansiyelinin tanımlanması üzerinde durmaktadır. İleride yaşanacak olaylar sadece genel bir önsezi ile tahmin edilmektedir ve konunun psikolojik davranışının gelişimi ile betimlenmektedir.

Horary Astroloji
“İş bulabilecek miyim?” den “Kaybettiğim anahtarlarım nerede?” gibi sorulara kadar pek çok soruya cevap vermektedir. Horary astroloji, astrolojinin diğer kollarına nazaran daha güvenilir ve doğru tahminler vermektedir.

Seçimsel Astroloji
Astrolojinin bu formu dünyada çok iyi bilinmektedir. “Evlenme için hangi gün daha uygun?” ve “Yeni işime ne zaman başlamalıyım?” gibi belirgin sorulara cevap vermektedir. Astrolojinin bu kolu iş, evlilik, seyahat, iş veya derse başlamak için en uygun zamanı belirlemektedir.

Tıbbi Astroloji
Astrolojinin bu kolu homeopathy (bir hastalığı benzeri ile tedavi etme yöntemi) ve bitkisel ilaçlar ile ilgilidir. Astroloji size saçınızı kesmek (Saçınızın kalın olarak uzamasını isterseniz: Dolunay zamanı uygun) veya ameliyat olmak (Dolunay zamanında uygun değil: kanama tehlikesi) ve ayrıca planları yapmak için en uygun zamanı söyler. Genel anlamda Zodyak içerisindeki her bir burç vücudun bir bölümünü yönetmektedir. Örneğin, bir Boğa burcunun çok sık olarak soğuk algınlığı veya grip olması, boğaz ağrısından şikayet etmesi, İkizler burcunun ciğer veya bronşit problemlerinden yakınması gibi. Sizin Zodyak burcunuz da hangi bölgelerde zayıf olduğunuzu söyleyecektir.

Günlük Astroloji
Günlük Astroloji tüm ulusların, ülkelerin, dinlerin ilişkilerini, savaşları, devrimleri, sanatı ve bilimi yöneten oldukça geniş bir alandır. Günlük astrolojinin üç ana kolu bulunmaktadır. 
Mali Astroloji: Astrolojinin bu alanı çok az astrolog tarafından uygulanmaktadır. Pek çok iş adamı astrologlara danışmaktadır. Yurt dışındaki borsalarda aracı kurumlar astrologlar ile çalışmaktadır. 
Politik Astroloji: Politik Astroloji politik ilişkileri ve konuları, siyasileri, insan guruplarını ve politik organizasyonları yönetmektedir. 
Jeofiziksel Astroloji: Astrolojinin bu kolu iklim, hava durumu ve diğer tüm doğal olayları, özellikle sel, deprem ve volkan patlamaları gibi afetleri incelemektedir.

Kehanet Astrolojisi
Bu bireyler için tahminler sağlamaktadır, genelde geçişler ve ilerlemeler, Yeni Ay, Dolunay ve tutulmalar doğrultusunda çalışmaktadır. Geçişler bir saatten (Ay) 18 aya kadar (Pluto) sürebilir, hal ve şartlarda değişimler yaratır, ayrıca öğrenme amaçlı dersler de verir. Pek çok insan 28-29 yaşlarında ilk Satürn geçişlerini (Satürn, doğum pozisyonuna geri döner) deneyledikleri esnada zorlayıcı dersler ile karşı karşıya gelmektedir. Pek çok insan bu yaşlarında komple değişiklikler yaşamaktadır. Eğer bu zorlu zamanda hiçbir şey öğrenilmez ise 56-58 yaşları arasındaki bir sonraki Satürn geçişinde daha büyük zorluklar ile karşı karşıya gelebilirler.

Güneş Burcu Astrolojisi
Bu gazetelerde veya haftalık dergilerde okuduğunuz burç yorumlarıdır. Çok eski zamanlardan beri bu yöntem çok doğru sonuç vermektedir, ama bazı astrologlara göre de oldukça fazla deneyim gerektirmektedir. Örneğin, 18 Ocak – 8 Şubat 2004 tarihleri arasındaki Merkür geri dönüşü (Dünyadan göründüğünde geri gidiyor gibi gözükmektedir) esnasında kısa seyahatlerde ve iletişimde (pek çok yazı, yanlış anlaşılmalar, Internet ile ilgili problem gibi) aksamalar meydana gelebilir, bu Mart ayının birine kadar devam eder, ama Zodyak'taki her burç yaşamlarına ve yaşadıkları ortamlara bağlı olarak bunu farklı şekilde tecrübe edeceklerdir.


Gökyüzü Haritasının Hazırlanması
Bir sorunun veya olayın yanıtını bulmak için aynı doğum haritasında olduğu gibi Anlık Harita hazırlanır. Bu horoskopta 1.ci ev soruyu soranı temsil eder. Aynı zamanda Ay da soruyu soranın ikinci temsilcisidir. Horary olayında en önemli konu soruyu veya olayı temsil edecek evin saptanmasıdır. Örneğin, 2.ci ev para ve malları, 3.cü ev kardeşleri, 4.cü ev araçları, 5.ci ev çocukları, 6.cı ev iş ve çalışanları, 7.ci ev eş ve ortakları temsil eder.

Evlerin İlerletilmesi

Horary haritada gösterilmeyen alanları, evleri ilerleterek bulabiliriz. Örneğin, kayınbirader veya baldızı 7.ci evden itibaren 3 ev ilerleterek orijinal haritanın 9.cu evi ile simgeleriz. Çünkü, kardeşleri 3.cü ev gösterir ve eşimizin kardeşi de 7.ci evden itibaren 3 ev sonrası ile simgelenir.

Horary Haritanın Çalışmaması

Horary haritadan her zaman aranan yanıtı almak veya olayı yorumlamak mümkün olmaz. Bazı işaretler haritanın çalışmadığını, zamanın erken veya geç olduğunu veya soruyu soranın art niyet taşıdığı anlaşılır.

Önemli: 'Farkındayım Değiştim' üyeleri Horary Astroloji size çok yakın!  Sormak istediğiniz soruyu düşündüğünüz anın saati ve tarihi ile birlikte bize gönderin yanıtlayalım…Soruyu hazırlarken yukardaki bilgileri dikkate almanızı samimi davranmanızı rica ediyoruz. Aksi durumda sorular cevaplanmayacaktır. Her Hafta Bir üyemizin sorusu cevaplanacaktır.

*** Sorularınızı Aşağıdaki Mail Adresini Kullanarak Sorabilirsiniz. ***

               This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

12 yorum

 • derya
  derya Cumartesi, 07 Temmuz 2012 19:39 Yorum Linki

  sayın fd =) öncelikle bu site gerçekten harika olmuş =) sorum ise acaba hangi mesleği yapacağım =) bende kişisel gelişim gibi konuları çok seviyorum ayrıca terziyim =) bana uyan meslek hangisi olabilir hukuğu istiyorum ama =)

 • Berat İnce
  Berat İnce Cumartesi, 07 Nisan 2012 15:59 Yorum Linki

  Ailemle sağlıklı, mutlu bir ömrümüz ve evimiz ve arabamız, maddi durumumuz iyi olacakmı?

 • Ezgi Naz
  Ezgi Naz Çarşamba, 16 Kasım 2011 21:20 Yorum Linki

  sevdiğim insana kavuşabilecekmiyim 23.15 16.11.2011

 • Ezgi Naz
  Ezgi Naz Çarşamba, 16 Kasım 2011 21:19 Yorum Linki

  sevdiğim insana kavuşabilecekmiyim

 • serpil
  serpil Çarşamba, 12 Ekim 2011 15:13 Yorum Linki

  12 Ekim 2011 18:09
  Şehir dışında kendime ait bir evim olsun isityorum.bu gerçekleşecekmi?

 • tülin
  tülin Pazartesi, 26 Eylül 2011 17:03 Yorum Linki

  izmir, saat 08.12, 24 Eylül

 • ercüment
  ercüment Cumartesi, 24 Eylül 2011 20:08 Yorum Linki

  şans oyunlarından büyük ikramiye kazanacakmıyım ? saat 23:03

 • Keziban Erdiş Üreyil
  Keziban Erdiş Üreyil Cumartesi, 24 Eylül 2011 19:38 Yorum Linki

  Cumartesi,22.32 24 Eylül ,yazan:K.E.Ü
  Başvurmuş oldugum yeni bir iş için durumum ne olacak.İşe girebilecekmiyim.

 • tülin
  tülin Cumartesi, 24 Eylül 2011 06:12 Yorum Linki

  Oğlum üniversite sınavını kazanıp, önümüzdeki yıl üniversiteye başlayabilecek mi?

 • FD
  FD Perşembe, 11 Ağustos 2011 20:58 Yorum Linki

  *Her Çarşamba üyelerimizden bir kişinin Horary Soru Astroloji Analizi yapılmaktadır. *Bu haftanın şanslı üyesi Ayşe Özdem oldu.Sorduğu sorunun analizi yapılarak mail adresine gönderildi. *Sizde Takip etmeye devam edin her hafta şansınız devam etsin. *Yapmanız gereken sitemize üye olduktan sonra aklınızdan geçen soruyu netleştirdiğiniz saat ve tarihiyle birlikte yaşadığınız şehiri yukarıdaki mail adresine göndermeniz yeterli olcaktır!

Yorum eklemek için giriş yapın