Can Bonomo'nun 2012 Eurovision Türkiye'yi Temsil Eden Şarkısı

57. Eurovision Şarkı Yarışması’nda Türkiye’yi temsil edecek şarkı belli oldu. Can Bonomo Love Me Back (Eurovision 2012) videosu sizler için paylaştık.

 

TRT Genel Müdürlüğü, yarı finalleri 22-24 Mayıs 2012′de ve finali 26 Mayıs 2012 tarihinde Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de gerçekleşecek olan 57. Eurovision Şarkı Yarışması’nda Türkiye’yi temsil etmek üzere Can BONOMO ile anlaştı.

Can Bonomo Love Me Back (Eurovision 2012)

Genç yetenek Can Bonomo, kendine has performansıyla 2012 Eurovision Türkiye’yi temsil edeceği belirlendikten sonra herkesin merak ettiği bir kişi oldu. Şiir yazmayı, dövme yaptırmayı ve yırtık t-shirt giymeyi çok seven genç müzisyen: 16 Mayıs 1987 İzmir doğumlu. 8 yaşında gitar çalmaya başladı ve küçük yaştan itibaren müziğe olan ilgisi üzerine azimle giderek yeteneğini fark ettirmeyi başardı. Bonomo, ilk olarak müzik dünyasına ses prodüksiyonculuğu yaparak atıldı. Bilgi Üniversitesi’nde Sinema-Televizyon Bölümü’nde okudu. Üniversite yıllarında Radyo Klas, Number One FM ve Radio N101’de radyoculuk yaptı. Daha sonra, televizyona geçerek Number One TV ve MTV’de televizyon programları hazırladı. Televizyonculuk kariyeri süresince çeşitli reklamlarda rol aldı. İki yıllık bir hazırlık sürecinin ardından, çoğu besteleri kendisine ait  2011 yılı Ocak ayında ilk albümü “Meczup” piyasaya çıktı ve 38. Altın Kelebek TV Ödüllerinde “En İyi Çıkış Yapan Sanatçı” ödülünü kazandı.

İki kardeş olan Bonomo, geçtiğimiz yıl annesini meme kanserinden kaybettiği öğrenildi. Merak edilen soyadının kökeni latince ve ‘iyi insan’ demek. Ailesinin bir kısmı İtalya’da yaşıyor.

Basın açıklamasında Can Bonomo :“Ülkemi temsil etmek üzere TRT’den gelen bu teklifi gururla kabul ettim. Bu heyecan verici süreçte herkesin desteği ve iyi dileklerinin yanımda olacağını düşünüyorum. Ben de kendi tarzım ve müziğimle ülkemi en iyi şekilde temsil etmek için çok çalışacağım” dedi.

Yarışma için 3 aday şarkı hazırlayacak olan Can Bonomo, Şubat ayının son haftasında şarkıları tamamlayarak, TRT’ye teslim edecek.

57. Eurovision Şarkı Yarışması’nda Türkiye’yi temsil edecek olan Can Bonomo, parçanın hangi dilde olacağını üretim sürecinde netleşeceğini belirtirken,  parça hazırlıklarına ilk albümü Meczup’un kayıtlarını yaptıkları prodüktörü ve aranjörü Can Saban ile başladı.

Farkındayım Değiştim.com olarak 2012 Eurovision temsilcimize ve ekibine Bakü’de bol şans diliyoruz.

En çok izlenen şarkısı "Meczup" sizlerle...

Can BONOMO - MECZUP from CAN BONOMO on Vimeo.