Şimdinin Keşfi- Anda Kalmanın Yolları Etkinliği Koza'da

Hayatımız her geçen gün daha yoğunlaşıyor. İş hayatımız, özel hayatımız, şehir hayatının hızı, teknolojinin getirdikleri, trafik ile uğraşıp duruyoruz. Bazen bir çarkın içinde dönüp durduğumuzu hissediyor ve bu durumdan kurtulmak istiyoruz. Ancak nasıl yapacağımızı bilmiyoruz.

Bu çalışmada, hem stresinizden arınmayı, hem de geçmişin yükünden kurtulup geleceğin endişesinden sıyrılarak, sadece şimdiyi yaşayabilmeyi öğreneceksiniz. Şimdi mucizesi de yaşadığınız anda kalmayı sağlayacak. Böylece her ne yapıyorsanız, sadece o yaptığınız işe odaklanacak ve veriminizi iki katına çıkartacaksınız. Son derece uygulanabilir basit tekniklerle, akıl, ruh ve beden sağlığınızı kalıcı olarak şifalandırabileceksiniz.

Workshopta; sizlerin aktif olarak katılacağı çalışmalar, nefes teknikleri, aktif meditasyon uygulamaları ve yoga hareketleri içerecek. Ayrıca bu uygulamalar, karşılıklı söyleşi, soru cevap ve bilgi alışverişi ile desteklenecek.

Gelirken lütfen pamuklu ve rahat eşofmala geliniz. Ayrıca çalışmamızın sonunda kullanılmak üzere üzerlerinize örteceğiniz birer örtü, kalem ve defter getiriniz.

Eğitmen: Çimen Erengezgin
Süre: 2 saat
Tarih: 29 Eylül 2012, Cumartesi, saat 14:00-16:00

Yer: Koza Dönüşüm ve Özgürleşme Merkezi (Hacı Mehmet Efendi Sok Selamet Apt A Blok N:4 D: 8 Selamiçeşme - Kadıköy/ İstanbul)

İletişim: (0216) 355 75 09

Ücret: 70 TL (KDV dahil).

Çimen Erengezgin kimdir?
Uzun yıllar halkla İlişkiler alanında çalıştı. 2005 yılında yogayla tanıştıktan sonra, zamanını kendi kişisel gelişimi için ayırmaya karar verdi. Yoga ile birlikte yüzleşme çalışmalarına katılarak kendini keşfetme yolculuğuna çıktı. Katıldığı çalışmalar, okuduğu kitaplar ve sohbetlerle yolculuğunu destekledi. Kendine iyi gelenin başkalarına da iyi gelmesi umuduyla 2010 yılında dünyanın tek yoga üniversitesi Vivekananda Üniversitesi Yoga Eğitmenliği Sertifika Programı´na katıldı. Sonrasında yetişkinlere ve hamilelere grup ve özel yoga dersleri vermeye başladı. Halen Koza Dönüşüm ve Özgürleşme Merkezi´nde, Kadıköy Şifa Hastanesi´nde ve Sports Factory´de dersler vermektedir. Ayrıca LÖSEV ile özel bir çalışma yaparak, çocuk yogası programlarına destek vermektedir. Birikimlerini paylaşmak isteği ile çeşitli mecralarda yazılar yazmakta ve 2012 yılı itibariyle de eğitimler hazırlayarak, yoga, nefes ve meditasyon içerikli workshoplar yapmaktadır.

Yorum eklemek için giriş yapın