Balon Festivali 2012 İzmir ve İstanbul'da Gerçekleşecek!

1. Uluslararası Türkiye Balon Festivali, "Yurtta ve dünyada barış" için ülkeleri Türkiye'de buluşturuyor.

160 ülkeden 180 balon kulüpleri ve pilotlarını 09 -17 Eylül 2012 arasında ev sahibi İzmir ağırlayacak. Balonlar 18 - 20 Eylül 2012 tarihleri arasında İstanbul'un misafiri olacak. 1.5 milyon ziyaretçinin katılacağı festival EXPO için de büyük fırsat yaratacağı bekleniliyor.

Uluslararası Balon Festivali'nin Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın yanında İzmir Valiliği'nin desteğinde gerçekleştirilecek.
 
Türkiye'de hava balonculuğunun başladığı 1984 yılından beri dünyaya o küçük sepetin içinden bakan gökyüzü sevdalıların en büyük hayali artık gerçek olacak.
 
Kapodakya'da balon festivalini başlatan isim olan Türkiye'nin ilk balon pilotu İzmirli Bilge Ezel'in geliştirdiği "Balon Festivali" düşüncesi, İzmir'de hayata geçecek.
 
20 Eylül'e kadar sürecek 1. Uluslararası Türkiye Balon Festivali 2012 İzmir, aynı zamanda Dünya Balon Festivalleri takviminde de ilan edildi.
 
Balon festivalinin en önemli özelliğinin "tanıtım" olduğu, İzmir'in tanıtımının yanında, şehirlerinin tarih, turizm ve kültürel değerlerine de katkıda bulunan, 'marka şehir' olma yolunda yaşayış biçimlerini dünya insanının göz önüne seren en büyük görsel alanlarından biri balon festivalidir.
 
Festival alanı olarak Balçova, İnciraltı, Kordon, Karşıyaka, Bostanlı, Çiğli, Dikili, Bergama, Selçuk Efes, Pamucak, Belevi, Torbalı, Tire, Ödemiş ve Bayındır seçilmiştir.
Etkinlik hakkında detaylı bilgi için, etkinlik sayfasına göz gezdirebilirsiniz.


www.turkeyballoonfiesta.com.tr

Yorum eklemek için giriş yapın