yaşamın içinden (49)

Öğeyi Oyla
(1 Oyla)

Hayatımdaki en güzel gündü teşekkürler dünya! Sirklerde yıllarca dövülerek doğasına aykırı şeyler yapması beklenen, safarilerde sırtlarına çakılmış tahtalarla turistlere eğlence olan bu koca canlılar artık işe yaramaz hale geldiklerinde yeniden doğaya -ölümlerini beklemek üzere- gönderiliyorlar. Derya Üzüm

Öğeyi Oyla
(0 oy)

Bir felaketin ardından insanları öfkelendirebilecek pek çok neden vardır. Bunların çoğu da anlaşılabilir, hak verilebilir nedenlerdir. Afet bölgesindeki bir insanın hayatındaki güvenlik ve rahatlık duygusu sarsılmıştır.

Öğeyi Oyla
(1 Oyla)

75 yıldır Finlandiya hükumeti, hamile kadınlara bir kutu veriyor. Bu kutu giysiler, battaniyeler, oyuncaklar ve gerekli çeşitli malzemelerden oluşuyor. Kutu aynı zamanda yatak olarak da kullanılabiliyor.

Öğeyi Oyla
(1 Oyla)

sebnemsimsek

Narmanlı Han 186 yıllık dokunulmamış halinden modern kentleşmeye daha fazla direnemedi.

Öğeyi Oyla
(2 oy)

İtalya’nın ilk kadın doktoru, pedagog ve antropoloji profesörü Maria Montessori (1870-1952) yüzyılın başlarında  her bir çocuğun bireyselliğine azami ölçüde uyan bir pedagoji geliştirir.Bu, çocuğun bireysel becerilerine ve ilgi alanlarına, bireysel öğrenme hızına ve karakter özelliklerine uygun bir pedagojidir.

Öğeyi Oyla
(3 oy)

Çekirdek anılarınızı yani hayatınızdaki en önemli anları nasıl hatırlamak isterdiniz? Birine bakıp aklından ne geçtiğini bildiniz mi?

Öğeyi Oyla
(2 oy)

Zamanınızın genelini yüksek fikirlerle ama art niyetlerle oturup aniden bir ilham ya da aydınlanmanın gelmesini bekleyerek geçiriyorsunuz fakat hiçbir şey olmuyor mu?

Page 1 of 7