Ev Yapımı Kozmetik Ürünlerle Güzelleşme Formülleri

     EV YAPIMI MAKYAJ SABİTLEYİCİ

Bayanların vazgeçilmez hobisi makyaj yapmak. Her kadın kendini daha iyi hissetmek, gününü güzel geçirmek hatta kendine terapi olsun diye makyaj yapar. Fakat en önemli adımı unutur. Makyajını sabitlemek…

 

   Piyasada bu tarz ürünler yüksek fiyatlara satılmakta. Ama neden bunu kendimiz yapmayı denemeyelim? Hem de doğal ürünlerle.

Öncelikle piyasada ki makyaj sabitleyici sprey ürünlerin içeriğini incelersek cildi canlandıran mineraller, makyajı ciltte sabit tutmaya yarayan gliserin ve gülsuyu, salatalık suyu gibi ürünlerden kullanılmakta.

 

 İhtiyacımız Olan Malzemeler:

Mineralli Maden Suyu (Soda Değil)

Gliserin

Salatalık Suyu veya Gül Suyu

Boş Spreyli Bir Şişe

 

Sırayla maden suyunu, 15 damla gliserin ve 1 salatalık suyunu (veya tercihen gül suyu) şişemize boşaltıyoruz. Maden suyunun gazı çıkana kadar 1 saat kapağını açık tuttuktan sonra ev yapımı makyaj sabitleyicimiz hazır.

 

                                         

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu ürünün hiçbir zararı yok. Mineraller cildinizi besliyor, salatalık suyu da öyle... İçindeki gliserin zaten nemlendirici özellikli ve neredeyse her kremde var. Makyajınızı sabitleyen de o.

Gece yatarken, sabah kalkınca, makyajdan önce nemlendirmek için, makyajdan sonra makyajı ciltle bütünleştirmek için yüzünüze 30 cm mesafeden sıkarak kullanabilirsiniz. Maliyeti de en fazla 4-5 TL. Daha ne olsun!

 

 

Ezgi TÜFEKÇİ

 

 This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Yorum eklemek için giriş yapın