sosyal haklar sempozyum

Sosyal Haklar İçin Çapraz Dayanışma Ağları
Zor ve karanlık günlerden geçiyoruz ve günler birçok şeyi hızla dönüştürüyor.

Yaratıcılık sağlıklı bir benliğin ürünü mü yoksa bir psikopatolojinin yansıması mı? Bir sanat eserini yaratım süreci, nasıl bir ruhsal olgunluk gerektiriyor?

Bir felaketin ardından insanları öfkelendirebilecek pek çok neden vardır. Bunların çoğu da anlaşılabilir, hak verilebilir nedenlerdir. Afet bölgesindeki bir insanın hayatındaki güvenlik ve rahatlık duygusu sarsılmıştır.

Başınıza gelen berbat bir olayın ertesinde ola ki birisi size “Her deneyimi insan kendisi seçer” derse, kendisini bayıltacak bir yumrukla yere yıkın.

75 yıldır Finlandiya hükumeti, hamile kadınlara bir kutu veriyor. Bu kutu giysiler, battaniyeler, oyuncaklar ve gerekli çeşitli malzemelerden oluşuyor. Kutu aynı zamanda yatak olarak da kullanılabiliyor.

Hayatımdaki en güzel gündü teşekkürler dünya! Sirklerde yıllarca dövülerek doğasına aykırı şeyler yapması beklenen, safarilerde sırtlarına çakılmış tahtalarla turistlere eğlence olan bu koca canlılar artık işe yaramaz hale geldiklerinde yeniden doğaya -ölümlerini beklemek üzere- gönderiliyorlar. Derya Üzüm

Çatışma, insan ilişkilerinde anlaşmazlık gibi görünen her zaman yaşanan bir durumdur. Birde çok kişinin aynı menfaatler ile beklentisi olduğunda bu kaçınılmazdır. Olumsuz olanla baş etme halidir.

sebnemsimsek

Narmanlı Han 186 yıllık dokunulmamış halinden modern kentleşmeye daha fazla direnemedi.

NE KADAR VE NASIL KONTROLÜNDEYİZ?

Beğeninin göreceliliğini sorgulamak için davetlisiniz!

Beğeninin teknik, anlamsal (semantik), psikolojik, ekonomik ve politik yönleri üzerine konuşma serisi

Page 1 of 17