Kartal Sanat Tiyatrosu 23.Yılında Yeni Sezonuna Hazır Sizi Bekliyor

 Sanat Atölyesi Kayıtları Devam Ediyor!

Kartal Sanat Tiyatrosu Uzman Kadrosuyla  Yetişkinler ve Çocuklar için  yeni sezona hazırlandı. Sanat Atölyelesinde Tiyatrodan Sinema ve Televizyon Oyunculuğuna,  Çocuklarla Tiyatro- Yaratıcı Drama Atölyesine,  Müzik, Resim, Bale ve daha bir çok sanat dalında eğitimler için başvurular almaya devam ediyor.

 

 

Eğitmenler: Nihat Nadi ÜLGER - Emin Maltepe - Ruhi SARI

Yetişkin Grup / P.tesi - Salı 19.30 - 21.30
Genç Grup(Lise) / Cuma 18.30 - 20.30

 Atölyenin amacı; öncelikle adayın kendini yeniden keşfetmesi, kendini tanıması, günlük gerginlikten uzak bir ortamda yaratıcılığını oyun yoluyla üst düzeye çıkartmak olacaktır.
Ses, beden dili, diksiyon, temel tiyatro bilgisi, doğaçlama, bir karaktere hazırlanma, karakter yaratma, oyun / gösteri hedef alınacaktır. Tiyatro ve Sinema oyunculuğuna ilgi duyan herkesin rahatlıkla katılım göstereceği yaratıcı ve eğlenceli bir dünya ile buluşur.

 

Eğitmenler: Nurcan BAYAR - Nihat Nadi ÜLGER

7-10 ve 11-13 yaş grupları
Cumartesi 11.00 - 13.00 ve 13.00-15.00

Programın amacı: Çocukluktan başlayarak kişilik oluşum sürecine katkıda bulunmak, kişisel yaratıcılığı geliştirmek, geleceğin olası tiyatro ve sanat dünyasına ilk adımları atarak ön hedefleri oluşturmaktır.
Ayrıca bilimsel temelde katkıları ise iletişim becerilerini geliştirmeyi, özgüvenin artmasını, düzgün konuşabilme becerisini, utangaçlık-çekingenlik gibi olumsuz duygulardan arınmayı, ruhsal olarak sağlıklı bir birey olmayı, toplulukla çalışma yeteneğini, katılımcılığı, toplumsal duyarlılığın artmasını, yaratıcılık ve estetik duygularını geliştirmeyi, oyun yoluyla sanatı sevmeyi amaçlar.

 

Eğitmenler: Nebahat ARSLAN - Ufuk Yazıcı GEZER

Temel sinema bilgisinin yanı sıra uygulama ağırlıklı olarak gerçekleşecek atölyede, amaç katılımcının sinemayı tanıması, kısa film, belgesel yapım aşamaları hakkında bilgilendirilmesi ve pratik çalışmalardır. Atölye sonunda deneysel bir film çekilecektir.

 

Gitar, Keman, Piyano, Yan Flüt

Eğitmenler: Alper ERGÜN - Mahmut KELPETİN - Işıl ÖZSEYMEN

Herkese açık olan müzik atölyesinde, katılımcıları daha önceden müzik eğitim almış olmaları gerekmemektedir. Atölye, katılımcının enstürmanları en iyi şekilde, doğru, keyif alarak kullanabilmesini hedefler. Müziğin kaynaklarıyla başlıca özelliklerini inceler.

 

Çocuklarla Resim / Güzel Sanatlar Lisesi ve Güzel Sanatlar Fakültesi'ne Hazırlık

Herkese Açık HOBİ Resim Atölyesi

Eğitmen: Elif ÇORUK

İsteyen herkesin katılımına açık, akademik sanatçıların yönetiminde amatör ya da profesyonel resim bilgisini, atölye sistemi içinde uygulamaktadır.
Desen, renk bilgisi, sanat yapıtı analizleri, malzeme ve teknikler(fuzen, sulu, pastel boya, yağlı boya) atölyenin içeriğidir. Atölye sonunda sergi açılması hedefleniyor.

 

Eğitmen: Ayşegül ÖZGEN

5-7 ve 8-12 yaş grupları

Klasik bale öğrenmenin insan hayatında şaşırtıcı etkileri olduğu kanıtlanmış olmakla beraber özellikle çocukların yaratıcılık yeteneklerini, müziğin ritmik dehası ile dansı birleştirerek bir uyum içinde sunulmasıyla öne çıkmıştır.
Ayrıca, fiziksel, ruhsal, estetiksel duyguyu geliştirirken sanatı sevmeyi ve sahnede ilk adımları atmanın mutluluğunu çocuklarımız doyasıya yaşayacaklardır.
 

Eğitmenler: Yeliz YILDIZ - Serkan YILDIZ

Atölyenin amacı Latin Amerika Danslarını, Uluslararası salon dansları stilinde öğretmektir. Atölye, koreografi çalışması ve gösteri ile tamamlanacaktır.

Eğitmen: Murat GEZER

 Katılımcılar; temel fotoğraf bilgisi, fotoğraf fiziği, fotoğraf kimyasına ilişkin bilgiler ve pratik kullanımları gereken yanlarıyla öğrenirler. Makinalar ve objektifler, ışık bilgisi ve değişkenler, dijital fotoğraf makinaları çeşitleri, avantajları, kullanım teknikleri, kompozisyon ve estetik kuralları, çekim teknikleri(doğa, manzara, insan, hareket, portre, gece planları), çekim gezisi, çekilen fotoğrafların değerlendirilmesi hedeflenir.

 Daha fazla bilgi için: http://www.kartalsanattiyatrosu.com/ 

   Tel: 0 216 389 25 23

Yorum eklemek için giriş yapın