Türk Sinemasının Unutulmaz Yüzleri Fotoğraf Sergisinde

 

Fotoğraf Sanatçısı Bülent Umut “Benim Yüzüm Sinema”adını verdiği sergisiyle ziyaretçileri 16 Eylül – 09 Ekim 2011 tarihleri arasında bir Yeşilçam yolculuğuna davet ediyor.

 

Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema ve Telif Hakları Genel Müdürlüğü’nün katkılarıyla gerçekleşen sergide, Yeşilçam’ın son 50 yılının en önemli karakter oyuncularının fotoğrafları yer alıyor. Sergide Tuncel Kurtiz, Nuri Alço, Metin Serezli, Kenan Bal, Süleyman Turan,  Ayla Algan, Demet Akbağ, Serra Yılmaz, Fatma Karanfil, Şerif Sezer, Füsun Demirel, Altan Erkekli, Bülent Kayabaş, Suna Selen, Cezmi Baskın, Macit Koper, Halit Akçatepe ve Erol Günaydın’ın da aralarında olduğu 21 kadın, 21 erkek sanatçının fotoğrafları var. Bülent Umut’un objektifinde iki farklı konsept yer almakta: Siyah fonda siyah kıyafetle, portre ve ev halleri…Her sanatçının ikişer fotoğrafıyla hazırlanan sergi toplam 84 fotoğraftan oluşuyor.
9 Ekim Pazar gününe kadar devam edecek  sergi, İstanbul Modern Sanatlar Galerisi’nde (Barbaros Bulvarı No:143/1 – Balmumcu) gezilebilir.

 

Bülent Umut, 1975 İstanbul doğumlu. Liseyi bitirdikten sonra Taksim Anten-A stüdyolarında görüntü yönetmeni asistanlığı yaptığı üç yıllık süre zarfında hayata vizorden bakmak onun yaşam biçimim oldu ve fotoğrafa duyduğu ilgiyle Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Fotoğraf Bölümü‘ne girdi.

Yorum eklemek için giriş yapın