Müzeden Yapıya Kültürel Mirasın Korunması Proje Kapsamında Eğitim Verilecek

Müzeden Yapıya Kültürel Mirasın Korunması” projesi kapsamında, 07 Eylül 2011 tarihinde teorik eğitim sürecine başlanacak olan programa; restorasyon ve konservasyon alanında kendini geliştirmek isteyen, üniversitelerin ilgili 2 veya 4 yıllık bölümlerinden (mimarlık, arkeoloji, sanat tarihi, konservasyon, restorasyon, taş, çini, mobilya-dekorasyon, geleneksel el sanatları vb) mezun olmuş veya aynı bölümlerde öğrenimini sürdüren herkes katılabilecek. 

Eğitim programı için katılımcılardan herhangi bir ücret alınmazken, kendilerine günlük harcırah mahiyetinde bir de ödeme yapılacağı bildiriliyor.

Başvuru Koşulları

• TC vatandaşı olmak
• Üniversitelerin ilgili iki yıllık veya dört yıllık bölümlerinde öğrenci veya aynı bölümlerden mezun olmak,
• 30 yaşını aşmamış olmak,
• Koruma, restorasyon veya konservasyon alanında uygulamacı olarak çalışmayı istiyor olmak.
 

Başvuru ve Eğitim Süreci

Ön kayıtlar:05 Eylül 2011 tarihine kadar  

Mülakat tarihi: 06 Eylül 2011

Teorik eğitim süreci: 07 Eylül 2011 - 28 Ekim 2011
(Haftaiçi hergün 4 saat olarak düzenlenmiştir. İlk 2 haftanın ardından kalan yarım gün müze envanterinde bulunan eserler üzerinde atölye çalışmalarına başlanacak, eserlere alışma sürecine geçilecektir. Dersler KOREFD İstanbul Temsilciliği ofisinde yapılacaktır.)

Sınav tarihi:28 Ekim 2011
(Sınavda başarılı olanlar uygulama eğitimine devam edebileceklerdir.)

Atölye uygulama eğitimi süreci:Vakıflar İstanbul 1. Bölge Müdürlüğü, Türk İnşaat ve Sanat Eserleri  Müzesi’nde: 31 Ekim 2011 - 30 Mart 2012
(Haftaiçi hergün, günde 8 saat olarak düzenlenmiştir. Müze envanterinde bulunan 16.yy’dan 19.yy’a kadar çeşitli dönemlere ait taş, ahşap, alçı, çam, çini gruplarından eserler üzerinde restorasyon ve konservasyon çalışmaları yapılmasını kapsamaktadır.)

Şantiyelerde uygulama eğitimi süreci:  2 Nisan 2012 - 30 Haziran 2012
(İstanbul il sınırları içindeki eski eser onarım şantiyelerinde, şantiye çalışma koşullarına uygun olacak biçimde düzenlenmiştir.)

Değerlendirme ve sertifikalandırma süreci:30 Haziran 2012 - 21 Temmuz 2012

http://www.muzedenyapiya.org/

Yorum eklemek için giriş yapın