Yaşamın Bilmecesi

Yaşam çözmemiz gereken bir bilmece aslında, o bilmece bulmacalar boşuna çıkmıyor hepsi bazı şeyleri hatırlamamamız için, şimdi şöyle bir soru geliyor aklımıza: - İyi de Allah var, o bize tüm yardımları yapar.- Tüm yardımları Allah yapacaksa, burada dünyada ne işiniz vardı o zaman. Dünyaya gelmezdiniz.

 Şu günler kolay günler değil,  yeni bir dünya ya giriş yapıyoruz… Herkes kendi ile hesaplaşsın, başkalarının maskesi inecek, bu da bir şekilde sizin maskeniz.  Maskelerin düşmesi ve kendimizi görmemiz gerekiyor ki, yeni dünyanın saf ve temiz kapıları hafiften aralansın; çünkü hayatları çok fazla darmadağınık edip,  giden görevliler var. Zamanın da öyle ya da böyle, yaptığım her şeyin her hareketin, başka bir kişide aynısını gördüğüm, çok eski zamanlarda yaşadığım olayların yansımalarını başka kişilerde de yaşıyorum.

Tamamlayamadığım geçmiş yaşamlarım şimdi tamamlanmaya çalışılıyor. Bunların hepsi bizlerin bazı şeyleri görmesi için olan olaylar hareketler…

Bazı kişiler ise hala görmediğimiz de o yaşanmışlıkları, görmemiz için kendilerini feda edebiliyorlar..Onlar da onunla görevli, biliyorsunuz yaşam bir illüzyon, onları öldüren de biziz. hala görmediğimiz tamamlayamadığımız tekamülümüz için..

Her birimiz kendimizden parçaları başkalarında görüyoruz. hepsi bir kişide değil tabii ki, değişik kişilerde bizim parçalarımız var. O parçalar, görüp tamamlanıncaya kadar bize gösterilmeye devam edecek. Göremediğimiz de acılar tekrarlanacak, gördüğümüzde tatlıyla, gülümsemeyle, neşeyle, ve sağlıkla yolumuza devam edeceğiz..

Yaşam boşluk kaldırmaz. Bu dünyaya gelirken bir taahhütümüz vardı.. onları unuttuk…Hatırlatmalar kolay olmuyor bu dönemde.. bunları yaşamak bu taahhütleri yerine getirmek için geldik.. hatırlamaya çalışalım, neler yaptık, kimlerle neler yaşadık.. Şimdi ki çevremizde kimlerde kendi parçamızı görüyoruz. annemiz, babamız, kardeşlerimiz, arkadaşlarımız veya hiç tanımadığınız şöyle bir selamlaştığınız bir kişide bile kendinizle ilgi ne hissettiniz..onları hatırlama çalışın.

Hepsi ve herkes sizler için burada… Kolay değil, bizler sadece kendimiz için değil, tüm yaşam karmalarını da temizlemek için geldik bu dönemde dünyaya..Görevimiz kolay değil.. Sevgi her şey, aşk her şey…Çıkın yürüyün, doğa da, yeşillikte, düşünmeyin, zihne takılı kalmayın. Kendinizi özgür bırakın.. Taahhütünüz var göklere, hatırlayın gökleri, bir selam verin onlara sevgiyle ve sonra da yarattığınız illüzyona dönün,  sevgiyle yaşam sözü verin kendinize..

Davranış Bilimi Uzmanı- Astrolog Serpil Şansal Torun